Tarihçemiz

1999 Yılında Adana’da, zemin kaya araştırmaları, mühendislik hizmetleri, zemin etüdleri ve Jeoteknik etüdler konusunda faaliyet göstermek üzere jeoloji mühendisleri Edip GEDİK ve T. Burak BENLİOĞLU tarafından kurulmuştur.

Firmamız, 01.01.2006 yılında bölgemizde duyulan ihtiyaca yönelik olarak, hizmet ağını genişletmiştir, 4708 sayılı yapı denetim kanuna uygun olarak kamu ve özel yapıların yapı malzemelerinin incelenmesi ve zemin mekaniğine yönelik olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın (eski adıyla Bayındırlık ve İskan Bakanlığı) 124 (Adana Zemka) ve 181 (Mersin Zemka) nolu laboratuar izin belgesini alarak, ilgili standart ve yönetmeliklere uygun olarak ZEMKA Zemin Mekaniği ve Yapı Malzemeleri Kalite Kontrol Laboratuarı kurulmuştur.

Firmamız kalite hizmet ağını bölgemize yaymak amacı ile, 2008 yılında Mersin ilimizde ikinci laboratuarını Mersin Zemka Akdeniz adıyla faaliyete geçirmiş olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 181 sayılı laboratuar izin belgesi ile hizmet ağımıza katılmıştır. Bu katılımlar ile birlikte bölgedeki rekabet gücümüz artmıştır.

Firmamız konusunda uzman teknik kadrosu ile sektöründe öncü olarak yerini almıştır. Tüm personelimiz konusu ile ilgili kalite kontrol prosedür dökümanlarını güncel olarak takip etmek ve faaliyetlerimizde bu prosedürleri uygulamakla yükümlüdür. Müşterilerimize verilen tüm laboratuar deney hizmetlerinde TSEN ISO/IEC 17025-2017 standartlarına uyulması zorunlu bir prensibimizdir.

Firmamız sürekli gelişme ve yenilenme felsefesi ile sektördeki ihtiyacı karşılamak, rekabet ve pazar payını arttırmak amacıyla tüm gücüyle çalışmaktadır. Müşterilerimize en kaliteli hizmetin verilebilmesi için personelin eğitimine çok büyük önem verilmektedir.